Hemoroidy

 

Hemoroidy sú opuchnuté žily v okolí konečníka a v jeho vnútri.

 

Hemoroidy významne pripomínajú kŕčové žily. Rozširujú sa a strácajú pružnosť, čo má za následok vačkovité vysunuté útvary v ritnom otvore.

 

K najbežnejším príznakom hemoroidov patrí pálenie, svrbenie, bolesť, zápaly, opuchy, podráždenie a krvácanie. Krvácanie môže vyzerať desivo, ale keďže je tento jav obvykle len signálom, že v tráviacom trakte nie je niečo v poriadku, nemusí to vždy znamenať, že ide o vážnu poruchu. Existujú rôzne typy hemoroidov v závislosti na ich umiestnení, závažnosti a bolestivosti - vnútornej, vonkajšej a vysunutej.

 

Hemoroidy sú problémom výhradne ľudskej populácie, čo je pravdepodobne dôkazom, že pri ich výskyte hrajú dôležitú úlohu naše stravovacie a životné návyky.

 

Až 50-75% ľudskej populácie sa v určitej životnej fáze s výskytom hemoroidov stretne, napriek tomu u mnohých jedincov nedojde ani k ich diagnóze. Môžu sa vyskytnúť v každom veku, častejšie sú však u starších ľudí.

 

Príčiny vzniku hemoroidov:

- životné a stravovacie návyky,

- dlhodobé státie alebo sedenie,

- dvíhanie ťažkých predmetov,

- namáhanie čriev (zápcha),

- tehotenstvo, obezita,

- poškodenie pečene, potravinové alergie.

 

Pomoc pre zahojenie hemoroidov:

- vhodná životospráva a strava s dostatkom vlákniny,

- dostatok pohybu,

- výživové doplnky - prírodná vláknina, minerálne látky, vitamíny a podporné prostriedky pre regeneráciu čreva.

NAJPREDÁVANEJŠIE PRODUKTY V E-SHOPE WWW.ZDRAVIENAMIERU.SK

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies na uľahčenie vášho nakupovania. Ak budete pokračovať v používaní našich služieb, predpokladáme, že súhlasíte s používaním týchto súborov. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.