Nachladnutie, chrípka - 10 rokov skúseností s IMMUNITY STAR

MUDr. Ladislav Šafránek: Nachladnutie, chrípka - 10 rokov skúseností s IMMUNITY STAR

MUDr. Ladislav Šafránek: Nachladnutie, chrípka - 10 rokov skúseností s IMMUNITY STAR

Jeseň a zima sú obdobia, kedy je imunita v pohotovosti a je na každom z nás, či jej pomôžeme a podporíme ju alebo to necháme robiť samu to, čo vie. Máte na výber, buď budete čakať na nachladnutie a chrípku (veď ju máva skoro každý, tak ju budeme mať aj my) a potom budete užívať antibiotiká alebo sa budete preventívne chrániť.


Rozdiel medzi antibiotikami a výživovými doplnkami napr. IMMUNITY STAR je možné vysvetliť veľmi jednoducho. Antibiotiká síce bojujú s vírusom, ale bojujú priamo s ním, zatiaľ čo imunitný systém pospáva... a na tento stav si zvyká. Tým sa dostáva do stavu, kedy nemá potrebu byť aktívny a náš organizmus je tak ľahko napadnuteľný ďalšou vlnou vírusov. Opäť vám nasadia antibiotiká a celý proces sa opakuje. Produkt IMMUNITY STAR posilňuje a burcuje vlastný imunitný systém k aktivite. Tým sa stáva silným a dokáže si poradiť sám s ochorením. A bez akýchkoľvek vedľajších účinkov.

 

IMUNITA je zložitý systém, ktorý musí odolávať niekoľkým vplyvom: zvyšujúci sa výskyt alergických a autoimunitných ochorení, znečistenie životného prostredia, užívanie antibiotík, stres, nedostatok spánku, alkohol a zlá životospráva.

 

Produkt  IMMUNITY STAR považujem spolu s väčšinou mojich kolegov za absolútnu špičku medzi produktami na ovplyvnenie imunity. Ide o typický prírodný harmonizér – chorobne zníženú imunitu zvyšuje a patologicky vysoké prejavy imunity naopak znižuje. Máme z praxe dostatočne vysledované, že toto zvýšenie imunity funguje predovšetkým v hornej polovici tela – najlepšie na všetky infekčné ochorenia stredoušia, dýchacích ciest a pľúc. Najnižšie položený orgán, ktorý dobre odpovedá na tento produkt sú obličky – je pre ne veľmi vhodný pri chronických chorobách.

 

Dávkovanie pri prevencii
Pre človeka do hmotnosti 70 kg sa ako preventívna dávka užíva jedna alebo spočiatku radšej dve kapsule denne. Táto dávka veľmi zvýši obranyschopnosť organizmu a uchráni pred výskytom mnohých infekčných ochorení. Pokiaľ už cítite začiatok ochorenia (chrípky, nádchy či iných infekčných zápalov horných ciest dýchacích) stačí prejsť z preventívnej dávky na tzv. útočné dávkovanie – do hmotnosti 70 kg spravidla 10 kapslí denne. Efekt pri včasnom podaní je fantastický – ochorenie zostane len v štádiu začiatočných symptómov (mierne škrabanie v nose či v krku) – a i to trvá najviac tri dni – ale hlavné je, že zostávame bez zvýšených teplôt a v podstate zdraví a schopní ďalej chodiť do práce bez toho, že by sme ohrozovali okolie nákazou či seba nejakými komplikáciami.


IMMUNITY STAR ako celok enormne posilňuje nešpecifickú a špecifickú imunitu, stavy vyčerpania a oslabenia organizmu. Je prírodné antibiotikum a antialergikum, pomáha v oblasti horných ciest dýchacích, v oblasti zažívania a močových ciest.

 

Samozrejme, niekedy sa stane, že príznaky začínajúceho ochorenia prehliadnete a na IMMUNITY STAR si spomeniete neskoro – až keď už s vami lomcujú horúčky. Aj v tejto situácii sa mnohým dlhodobým užívateľom IMMUNITY STAR osvedčil viac než bežné (chemické) preparáty na znižovanie horúčky – nielen, že u neho nehrozia ich nežiadúce účinky, ale pri dávkovaní spomínaných 10 kapslí denne na 70 kg váhy všetky „choroby z nachladnutia“ odídu omnoho rýchlejšie a nemáte žiadne dlhodobé „pochrípkové problémy“ – netrpíte následnou celkovou slabosťou, bolesťami kĺbov, zimomravosťou atď. Našťastie už pozvoľna pribúdajú poučení klienti, ktorí za bežných okolností odmietajú konzumovať tzv. antipyretiká (lieky na zníženie teploty). Dôvod je veľmi racionálny: zvýšeníe teploty pri infekčných ochoreniach si organizmus vytvára sám – preto, aby s jej pomocou zvýšil obranyschopnosť imunitného systému. Keď ho pomocou „liekov“ donútim teplotu znížiť, zhoršujú sa jeho samoliečebné možnosti. Je teda s veľkou pravdepodobnosťou neporovnateľne rozumnejšie pri chrípke či inej chorobe z nachladnutia (pokiaľ teplota nie je skutočne extrémne vysoká) konzumovať namiesto antipyretík radšej IMMUNITY STAR – organizmu pomôžeme k ďalšiemu posilneniu boja s infekciou a on si potom teplotu veľmi skoro znižuje sám svojimi regulačnými prostriedkami – v okamihu kedy telo samo vie, že horúčka už nie je pre ďalší boj s chorobou nevyhnutná. Je to mnohokrát potvrdená skúsenosť.

 

Užívať IMMUNITY STAR až pri vzniknutej horúčke je síce rozumné riešenie, ale omnoho lepšie je zvyšovať dávku z preventívnej na útočnú hneď pri prvých náznakoch a žiadnu chrípku potom vôbec nedostať. Prvými príznakmi býva škrabanie v ústach, pálenie v nose alebo len nepríjemná zimomravosť.

 


V našej rodine IMMUNITY STAR kupujeme pravidelne už od roku 2001. Stále musí byť niekoľko balení v rezerve – a vieme prečo. Hovoriť si „lezie na mňa chrípka, asi budem musieť objednať IMMUNITY“ by sme už považovali za príliš oneskorené.

 

SKÚSENOSTI
Aj keď sa človek po troch dňoch cíti byť zase zdravý ako „rybička“, je treba dávkovanie znižovať z tých desiatich kapslí pomaly (6-4-2), aby sa infekcia nevrátila. Pri chronických ochoreniach je vhodné podávať subakútnu dávku medzi 4 až 6 kapsulami, ale dlhodobo – možno aj tri mesiace. Toto je vynikajúci spôsob ako sa zbaviť chronickej boreliózy. IMMUNITY STAR je pre nás nenahraditeľný v situácii, kedy sa na nás obráti klient dezertujúci zo starostlivosti „oficiálnej medicíny“ v prípade, že ani opakované podávanie antibiotík nezabralo a problémy z boreliózy (zapuzdrené niekde v organizme mimo dosahu antibiotík) sa stále vracajú.


Patologicky zvýšenú imunitu (rôzne formy alergií) síce IMMUNITY STAR síce neharmonizuje tak dokonale ako imunitu zníženú – ale aj tak sa k nemu mnoho pacientov so sennou nádchou každú jar znovu rado vracia pre jeho schopnosť znížiť spotrebu chemických antialergík, zvlášť pokiaľ sú po nich ospalí. Pri slove zimomravosť nemôžem opomenúť svoju vlastnú skúsenosť – tento nepríjemný problém ma prenasledoval celý život. Striedavé studené a horúce sprchy mi robili skôr horšie ako lepšie a nachladnutý som bol stále rovnako viackrát do roka. Prejav zimomravosti je dnes pre mňa zreteľným signálom, že „hladina“ IMMUNITY STAR v mojom organizme nebezpečne poklesla – a je potrebné vziať si čo najskôr jednu tabletu (výnimočne dve) pre včasnú prevenciu nachladnutia. Samozrejme, že užívanie IMMUNITY STAR nenahradí prísun vitamínov – pretože tie sú v tele nenahraditeľné z nespočetne ďalších dôvodov, než len pre dobrú imunitu.

 

IMMUNITY STAR pre malé deti
Dovolím si malú poznámku k informácii na obale produktu: „Vhodné pre deti od 3 rokov“ – toto je povinná, úradne nariadená informácia u všetkých produktov, ktoré neprešli špecializovaným schvaľovacím konaním pediatrických odborníkov. V skutočnosti je však stále viac rodín, kde sa IMMUNITY STAR podáva aj takým malým deťom – dávkovanie sa potom upravuje podľa ich váhy (nie podľa veku). Ako preventívna dávka sa podáva polovica kapsle. Mnohým matkám je totiž jasné, že je lepšie mať malé dieťa chránené bylinkovým preparátom a zdravé, než choré a s antibiotikami. Navyše pri jeho podávaní deti dobre prospievajú a majú aj lepšiu chuť do jedla.

 

Zdroj: Časopis Spektrum

 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie