Chronický únavový syndróm

 

Chronický únavový syndróm je trvalá únava, ktorá nepominie po odpočinku na lôžku a je natoľko obtiažna, že dokáže spôsobiť obmedzenie bežných denných aktivít o najmenej 50% po dobu najmenej šiestich mesiacov.

 

K príznakom ochorenia patria bolesti svalov a kĺbov, úzkosť, depresia, problém sústrediť sa, horúčky, bolesti hlavy, črevné problémy, predráždenosť, žltačka, strata chuti do jedla, zmeny nálady, svalové kŕče, opakované infekcie horných ciest dýchacích, citlivosť na svetlo a teplo, poruchy spánku, bolesti v krku, opuchnuté lymfatické uzliny, dočasná strata pamäti a predovšetkým extrémna a často zneschopňujúca únava. Symptómy tejto choroby pripomínajú chrípku a ďalšie vírusové ochorenia, preto často dochádza k zámene. Príčiny chronického únavového syndrómu nie sú doteraz celkom objasnené. Predpokladanými príčinami sú infekcia Epstein-Barrovým vírusom, nepreskúmaný problém s imunitným systémom, defekt mechanizmu, ktorý reguluje krvný tlak, anémia, chronická otrava ortuťou, hypoglykémia, hypotyroidizmus, inkekcia plesňou Candida albikans a problémy so spánkom. Je pravdepodobné, že existujú rôzne kombinácie faktorov, ktoré vedú u vnímaných jedincov ku vzniku chronického únavového syndrómu.

 

Napriek tomu, že chronický únavový syndróm neohrozuje život, nedá sa liečiť a môže skončiť vážnou poruchou imunitného systému.

 

Príčiny chronickej únavy:

- neobjasnené.

 

Pomoc pre posilnenie organizmu:

- vhodný a vyvážený jedálniček - surová strava, čerstvé šťavy, obilie vcelku, surové orechy, semená, morčacie mäso, ryby, kysnuté mliečne výrobky,

- výživové doplnky,

- dostatočný odpočinok,

- posilnenie imunitného systému.

 

 

 

Najpredávanejšie produkty v e-shope www.zdravienamieru.sk

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies na uľahčenie vášho nakupovania. Ak budete pokračovať v používaní našich služieb, predpokladáme, že súhlasíte s používaním týchto súborov. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.