Chronický únavový syndróm

 

Chronický únavový syndróm je trvalá únava, ktorá nepominie po odpočinku na lôžku a je natoľko obtiažna, že dokáže spôsobiť obmedzenie bežných denných aktivít o najmenej 50% po dobu najmenej šiestich mesiacov.

 

K príznakom ochorenia patria bolesti svalov a kĺbov, úzkosť, depresia, problém sústrediť sa, horúčky, bolesti hlavy, črevné problémy, predráždenosť, žltačka, strata chuti do jedla, zmeny nálady, svalové kŕče, opakované infekcie horných ciest dýchacích, citlivosť na svetlo a teplo, poruchy spánku, bolesti v krku, opuchnuté lymfatické uzliny, dočasná strata pamäti a predovšetkým extrémna a často zneschopňujúca únava. Symptómy tejto choroby pripomínajú chrípku a ďalšie vírusové ochorenia, preto často dochádza k zámene. Príčiny chronického únavového syndrómu nie sú doteraz celkom objasnené. Predpokladanými príčinami sú infekcia Epstein-Barrovým vírusom, nepreskúmaný problém s imunitným systémom, defekt mechanizmu, ktorý reguluje krvný tlak, anémia, chronická otrava ortuťou, hypoglykémia, hypotyroidizmus, inkekcia plesňou Candida albikans a problémy so spánkom. Je pravdepodobné, že existujú rôzne kombinácie faktorov, ktoré vedú u vnímaných jedincov ku vzniku chronického únavového syndrómu.

 

Napriek tomu, že chronický únavový syndróm neohrozuje život, nedá sa liečiť a môže skončiť vážnou poruchou imunitného systému.

 

Príčiny chronickej únavy:

- neobjasnené.

 

Pomoc pre posilnenie organizmu:

- vhodný a vyvážený jedálniček - surová strava, čerstvé šťavy, obilie vcelku, surové orechy, semená, morčacie mäso, ryby, kysnuté mliečne výrobky,

- výživové doplnky,

- dostatočný odpočinok,

- posilnenie imunitného systému.

 

 

 

Najpredávanejšie produkty v e-shope www.zdravienamieru.sk

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.