Hepatitída

 

Hepatitída alebo infekčný zápal pečene je mäknutie a zväčšovanie pečene spôsobené vírusovou infekciou.

 

Infekciou dochádza k narušeniu normálnej funkcie pečene. Jedovaté splodiny sa hromadia v tele a niektoré živiny nie sú spracované a uložené tak, ako by mali byť. K príznakom hepatitídy patrí horúčka, slabosť, vracanie, bolesti hlavy, strata chuti do jedla, bolesti svalov, poruchy kĺbov, ospalosť, tmavá farba moču, nepríjemné pocity v brušnej oblasti a často žltačka, súčasne so zvýšenou hladinou pečeňových enzýmov v krvi. Horúčkové symptómy môžu mať mierny i akútny priebeh.

 

Existujú rôzne druhy hepatitídy. Podľa toho, ktoré vírusy ju spôsobujú. Okrem rôznych typov vírusovej hepatitídy existuje forma tejto choroby zvaná toxická hepatitída. Môže byť spôsobená chemikáliami, ktoré sa do tela dostanú orálne, injekčne alebo vstrebaním pokožkou.

 

Príčiny hepatitídy:

- vírusová infekcia,

- otrava chemikáliami.

 

Pomoc pre detoxikáciu a regeneráciu pečene:

- zmena životného štýlu,

- vhodná strava,

- doplnenie výživy výživovými doplnkami.

NAJPREDÁVANEJŠIE PRODUKTY V E-SHOPE WWW.ZDRAVIENAMIERU.SK

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies na uľahčenie vášho nakupovania. Ak budete pokračovať v používaní našich služieb, predpokladáme, že súhlasíte s používaním týchto súborov. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.