Impotencia

 

Impotencia je neschopnosť muža dosiahnuť erekciu alebo ju udržať k uskutočneniu normálneho pohlavného styku.

 

Erekcia je dôsledkom komplexnej kombinácie mozgových stimulov, funkcie ciev a nervov a hormonálnej činnosti. Čokoľvek, čo naruší niektorý z týchto faktorov, môže spôsobiť impotenciu. K niektorým činiteľom, ktoré k impotencii môžu viesť, patrí ochorenie periférnych ciev, užívanie niektorých liekov, alkohol, cigarety, prekonané pohlavné prenosné choroby, chronická choroba ako je diabetes alebo vysoký krvný tlak. Impotenciu môže taktiež spôsobiť hormonálna porucha, napríklad znížená hladina testosterónu alebo zvýšená tvorba prolaktínu či výkyvy v produkcii hormónov štítnej žľazy. Pravdepodobne najčastejšou fyzickou príčinou impotencie je diabetes, pri ktorom dochádza k rozvoju aterosklerózy a porušeniu krvného obehu. Impotencia môže byť aj psychického pôvodu.

 

Impotencia môže byť chronická alebo opakovaná, alebo k nej môže dojsť v ojedinelých prípadoch.

 

Príčiny impotencie:

- rôzne ochorenia,

- hormonálne poruchy,

- užívanie niektorých liekov,

- alkohol, cigarety,

- psychická nevyrovnanosť.

 

Pomoc pri impotencii:

- zmena životosprávy - zdravá, vyvážená strava,

- odbúranie stresu,

- kontrola zdravotného stavu a užívaných liekov,

- prírodné výživové doplnky.

 

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.