Depresia

 

Depresia je stav skleslosti a skľúčenosti.

 

Ide o ochorenie celého tela - postihuje organizmus, nervovú sústavu, duševnú zložku, myslenie a správanie. Ovplyvňuje spánok a chuť k jedlu, pocity voči sebe samému i spôsob uvažovania o ľuďoch a veciach okolo seba a prístup k nim. Symptómy môžu pretrvávať týždne, mesiace i roky. Existuje niekoľko druhov depresie s rozdielmi v množstve symptómov, v ich prudkosti a úpornosti. Ľudia trpiaci depresiou sa obvykle stránia spoločnosti. Strácajú záujem o dianie okolo seba a strácajú schopnosť zažívať radosť. Mnohí postihnutí myslia na smrť a uvažujú o samovražde.

 

K príznakom depresie patrí chronická únava, poruchy spánku (jednak nespavosť, jednak nadmerné množstvo spánku), zmeny chuti do jedla, bolesti hlavy a chrbta, tráviace poruchy, podráždenosť, prchkosť, strata záujmu o záujmové činnosti a neschopnosť sa nimi tešiť, pocity menejcennosti a neschopnosti. Osoba s depresiou môže byť chronicky podráždená a nahnevaná, smutná a zúfalá alebo neprejavuje takmer žiadne či vôbec žiadne emócie.

 

Príčiny celkovej skleslosti a skľúčenosti - depresie:

- napätie, stres, traumatizujúci zážitok,

- nerovnováha mozgového chemizmu,

- poruchy funkcie štítnej žľazy, podráždenie žalúdka, bolesti hlavy, mononukleóza,

- nedostatky vo výžive, konzumácia cukru,

- nedostatok telesného pohybu, vážnejšie fyzické problémy.

 

Pomoc pre povzbudenie a posilnenie organizmu:

- zmena životného štýlu,

- pravidelný telesný pohyb, cvičenie, dostatok odpočinku,

- udržovanie aktívnej mysle, vyhýbanie sa stresovým situáciám,

- vhodná strava,

- posilnenie imunitného systému, podpora organizmu vhodnými výživovými doplnkami.

 

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies na uľahčenie vášho nakupovania. Ak budete pokračovať v používaní našich služieb, predpokladáme, že súhlasíte s používaním týchto súborov. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.