Ako sa starať o náš močový mechúr

V chladných zimných mesiacoch dostávajú zabrať podľa pravidiel čínskeho pentagramu najmä obličky a močový mechúr. Dnes by sme sa radi zamerali na to, ako sa správne starať o močový mechúr.

Čaj
Ako sa môže fyzicky prejavovať oslabený močový mechúr z pohľadu alternatívnej medicíny?
- oslabený sluch
- časté močenie
- nočné pomočovanie
- sexuálne ťažkosti
- lámavosť kostí
- opuch tváre a viečok
- zápaly sedacieho nervu
- odhaľovanie krčkov u zubov.


Z pohľadu tradičnej čínskej medicíny narušená energia močového mechúra môže mať aj veľmi silný vplyv na našu psychiku a emočné prežívanie.


Aké emócie ovplyvňujú fungovanie močového mechúra a naopak?
- pocity strachu
- pocit hľadania opory a istoty
- strach z neistoty
- problém komunikácie s opačným pohlavím.

 

Čo najviac poškodzuje močový mechúr a jeho funkcie?
- prechladnutie
- studené nohy a pocit chladu od nôh
- nadmerná konzumácia živočíšnych bielkovín
- nadmerná konzumácia bieleho rafinovaného cukru
- používanie veľmi ostrého korenia
- popíjanie veľkého množstva kávy
- nadmerné solenie
- konzumácia alkoholu
- neustály strach o niečo či niekoho.

 

Ako podporiť správnu funkciu močového mechúra?
- pravidelne piť dostatočné množstvo tekutín, a to najmä čistej vody, alebo nesladených bylinkových čajov
- užívanie prírodných doplnkov výživy Starlife – na podporu močového mechúra odporúčame užívať výživový doplnok Cranberry Star s výťažkom z brusníc, alebo aj prírodné antibiotikum, ktoré okrem protizápalového účinku, podporuje činnosť obličiek, močového mechúra, srdca a ciev Cordyceps Star. Na celkovú podporu imunitného systému je vhodný výživový doplnkok s obsahom betaglukánov Beta Glucan Star. 

Pri súčasných problémoch s pohlavným ústrojenstvom u žien odporúčame výživový doplnok Angelica Star pre celkovú hormonálnu rovnováhu. U mužov je to výživový doplnok Saw Palmetto, ktorý napomáha správnej činnosti prostaty. 

Vzhľadom k tomu, že dávkovanie výživových doplnkov sa odvíja od veku (dieťa, dospelý), váhy, celkového zdravotného stavu (prevencia, riešenie akútnych problémov - zápal, infekcia, iné zdravotné problémy) odporúčame sa ohľadom presného dávkovania vopred poradiť e-mailom na obchod@zdravienamieru.sk telefonicky na čísle 0903163934 alebo v poradni. 

 - práca na psychike – konzultácia ohľadom vzťahových alebo osobných problémov s Ing. Tatianou Feriančikovou Lojkovou, od r. 2011 sa venuje práci s energiou, alternatívnej medicíne, bylinkám, aromaterapii, je certifikovanou terapeutkou Duše, komunikuje s anjelskými bytosťami na úrovni Duše a sprostredkuje ich vedenie iným ľuďom, je autorkou handmade tvorby, venuje sa harmonizačným pobytom v prírode. Objednanie tel. 0903163934 alebo e-mailom: obchod@zdravienamieru.sk.

Ing. Tatiana Feriančiková Lojková

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies na uľahčenie vášho nakupovania. Ak budete pokračovať v používaní našich služieb, predpokladáme, že súhlasíte s používaním týchto súborov. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.