Ako sa starať o náš močový mechúr

V chladných zimných mesiacoch dostávajú zabrať podľa pravidiel čínskeho pentagramu najmä obličky a močový mechúr. Dnes by sme sa radi zamerali na to, ako sa správne starať o močový mechúr.

Čaj
Ako sa môže fyzicky prejavovať oslabený močový mechúr z pohľadu alternatívnej medicíny?
- oslabený sluch
- časté močenie
- nočné pomočovanie
- sexuálne ťažkosti
- lámavosť kostí
- opuch tváre a viečok
- zápaly sedacieho nervu
- odhaľovanie krčkov u zubov.


Z pohľadu tradičnej čínskej medicíny narušená energia močového mechúra môže mať aj veľmi silný vplyv na našu psychiku a emočné prežívanie.


Aké emócie ovplyvňujú fungovanie močového mechúra a naopak?
- pocity strachu
- pocit hľadania opory a istoty
- strach z neistoty
- problém komunikácie s opačným pohlavím.

 

Čo najviac poškodzuje močový mechúr a jeho funkcie?
- prechladnutie
- studené nohy a pocit chladu od nôh
- nadmerná konzumácia živočíšnych bielkovín
- nadmerná konzumácia bieleho rafinovaného cukru
- používanie veľmi ostrého korenia
- popíjanie veľkého množstva kávy
- nadmerné solenie
- konzumácia alkoholu
- neustály strach o niečo či niekoho.

 

Ako podporiť správnu funkciu močového mechúra?
- pravidelne piť dostatočné množstvo tekutín, a to najmä čistej vody, alebo nesladených bylinkových čajov
- užívanie prírodných doplnkov výživy Starlife – na podporu močového mechúra odporúčame užívať výživový doplnok Cranberry Star s výťažkom z brusníc, alebo aj prírodné antibiotikum, ktoré okrem protizápalového účinku, podporuje činnosť obličiek, močového mechúra, srdca a ciev Cordyceps Star. Na celkovú podporu imunitného systému je vhodný výživový doplnkok s obsahom betaglukánov Beta Glucan Star. 

Pri súčasných problémoch s pohlavným ústrojenstvom u žien odporúčame výživový doplnok Angelica Star pre celkovú hormonálnu rovnováhu. U mužov je to výživový doplnok Saw Palmetto, ktorý napomáha správnej činnosti prostaty. 

Vzhľadom k tomu, že dávkovanie výživových doplnkov sa odvíja od veku (dieťa, dospelý), váhy, celkového zdravotného stavu (prevencia, riešenie akútnych problémov - zápal, infekcia, iné zdravotné problémy) odporúčame sa ohľadom presného dávkovania vopred poradiť e-mailom na obchod@zdravienamieru.sk telefonicky na čísle 0903163934 alebo v poradni. 

 - práca na psychike – konzultácia ohľadom vzťahových alebo osobných problémov s Ing. Tatianou Feriančikovou Lojkovou, od r. 2011 sa venuje práci s energiou, alternatívnej medicíne, bylinkám, aromaterapii, je certifikovanou terapeutkou Duše, komunikuje s anjelskými bytosťami na úrovni Duše a sprostredkuje ich vedenie iným ľuďom, je autorkou handmade tvorby, venuje sa harmonizačným pobytom v prírode. Objednanie tel. 0903163934 alebo e-mailom: obchod@zdravienamieru.sk.

Ing. Tatiana Feriančiková Lojková

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.