Valeriána lekárska lieči nespavosť, úzkosť a kŕče

Valeriána lekárska lieči nespavosť, úzkosť a kŕče

Valeriána lekárska je nazývaná aj mačací koreň, pretože má charakteristickú arómu, ktorá priťahuje mačky ako magnet. V ľudovom liečiteľstve je známa ako sedatívum niekoľko storočí. Používala ju aj Sv. Hildegarda z Bingenu. V stredoveku slúžila ako prostriedok proti urieknutiu. Využitie našla aj počas svetových vojen, kde sa podávala vojakom na upokojenie.

 

Valeriána lekárska je známa ako liečivá rastlina, ktorá pomáha prirodzenou cestou zlepšiť kvalitu spánku i ľahšie zaspať. V porovnaní s mnohými liekmi na spanie má obrovskú výhodu: nevyvoláva závislosť. Valeriána však nie je určená len na večerné užívanie, ale môže pomôcť i počas dňa, keď sa človek cíti vystresovaný, vyčerpaný, či unavený. Treba však myslieťna to, že v malých množstvách pôsobí povzbudzujúco, vo väčších, naopak, upokojujúco.

Valeriána obsahuje silice, ktoré jej dávajú charakteristickú arómu. Ďalej sú to alkaloidy, triesloviny, valepotriáty, flavonoidy a ďalšie látky.


 

S čím valeriána pomáha:

- zmierňuje vyčerpanie, strach, úzkosť, depresie a neurózy
- je účinná pri kŕčoch, preto sa odporúča aj pri menštruačných ťažkostiach a v klimaktériu
- pomáha ľahšie zaspať a tiež výrazným spôsobom zlepšuje kvalitu spánku
- funguje aj ako mierne analgetikum
- odporúča sa používať aj pri bolestiach kĺbov a svalov
- zmierňuje príznaky migrény a všeobecne bolesť hlavy
- pôsobí proti nadúvaniu a páleniu záhy.

 

Výživový doplnok s valeriánou lekárskou TREND RELAX!!

 


 

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.