Koenzým Q10 pre zdravé srdce a cievy

Koenzým Q10 pre zdravé srdce a cievy

Koenzým Q10 má veľmi výrazné antioxidačné vlastnosti, pôsobí ako „lapač“ (zhasínač) voľných kyslíkových radikálov. Jeho nedostatok sa prejavuje poruchami funkcie tých telesných tkanív, kde prebieha najintenzívnejšia látková premena, tj. srdcový sval, cievna stena, pečeň, slizničné povrchy v dýchacom a tráviacom systéme. Významne chráni všetky tkanivá pred degeneratívnym postihnutím (poškodenie z opotrebovania).

 

Koenzým Q10 je veľmi vhodný pri:
- srdcovo-cievnych problémoch, ako sú srdcová slabosť, zvýšený krvný tlak, poruchy srdcového rytmu a bolesti na hrudiSrdce-koenzým Q10
- atrofii dýchacích ciest a tráviaceho ústrojenstva
- poruchách trávenia,
- pri chronických aktívnych hepatitídach (zápal pečene),
- pri degeneratívnych zmenách kĺbového systému
- pri paradontopatiách (choroba ďasien)
- oslabenej imunite,
- celkovej únave, depresiách, nedostatku energie, ale aj pri chronickom únavovom syndróme,
- proti starnutiu buniek,
- Parkinsonovej a Alzheimerovej chorobe,
- alergiách,
- podpore plodnosti.

 

Organizmus si koenzým Q10 čiastočne sám vytvára, ale jeho spotreba je veľmi vysoká. Pokiaľ ho nemáme dostatok cítime sa unavení, preťažení a náš imunitný systém nefunguje správne. S rastúcim vekom jeho produkcia klesá, od 20 roku života začína postupné znižovanie hladiny koenzýmu Q10 o 40-70 %.


Doplnky stravy s koenzýmom Q10 potrebujú všetci starší ako 25 rokov, najviac ľudia trpiaci chorobami koronárnych ciev a srdca, vysokým krvným tlakom, vysokou hladinou cholesterolu, poruchami imunitného systému, paradentózou. Veľa ľudí užíva koenzým Q10 ako efektívnu a jednoduchú náhradu energie. Takí ľudia sa potom necítia unavení, sú aktívnejší, výkonnejší, vitálnejší, majú viac energie, zlepšuje sa im pamäť a schopnosť lepšie sa učiť.
 

Doplnok výživy s konzýmom Q10

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.