Karnozín - látka dlhovekosti

Karnozín - látka dlhovekosti

Karnosin je jednou z najefektívnejších látok k spomaleniu starnutia. Výskumy ukazujú, že karnosin zvyšuje maximálnu kapacitu buniek pre delenie, ochraňuje DNA pred oxidáciou, má výrazné antioxidačné účinky, je stabilizátorom membrány a medzibunkovým tlmičom. V minulosti bol karnosin používaný pri liečbe artritídy, žalúdočných vredov, myopatii, poranení pokožky a rán, pre rádiovú ochranu, moduláciu imunity a pre posilnenie vytrvalosti. Obsiahnuté látky produktu CARNOSINE STAR veľmi účinne pomáhajú pri diabetických komplikáciách, pečeňových ochorenich, katarakte, Alzheimerovej chorobe a rakovine. Pomáhajú celkovo zlepšiť zdravotnú pohodu, posilňovať schopnosť svalov, rast vlasov, zlepšovať spánok a sexuálnu aktivitu. Účinok karnosinu zosilňujú iné antioxidanty, ako sú vitamín E, vitamín C a ďalšie doplnky stravy. K ďalším prospešným účinkom karnosinu patria: podpora imunitného systému a potláčanie zápalových procesov, prevencia žalúdočných vredov, výrazná podpora hojenia rán, ochrana proti vplyvom žiarenia, vrátane potláčania príznakov postradiačného syndrómu, prevencia nádorových ochorení.
________________________________________________________________________________________________________________
Účinkom látky karnosin je v posledných rokoch venovaná stále väčšia pozornosť, obrovský výskum je vykonávaný v USA, Austrálii, Veľkej Británii, Japonsku, Škandinávii, Rusku a Číne.
________________________________________________________________________________________________________________
Karnosin je 100 % prírodná látka a jeho najvyššia koncentrácia je v kostrových svaloch, srdci, v malom a veľkom mozgu.

 

Napomáha:
- pri antioxidačných procesoch
- pri regenerácii buniek
- proti oxidácii DNA
- zlepšovať spánok a sexuálnu aktivitu
- pri hojení poranení pokožky a rán
- rozširovať maximálnu kapacitu buniek pre delenie.

 

DNA


 

 Niektoré z jeho účinkov:
Chelatotvorný účinok – karnosin má schopnosť chelatovať kovy. Táto vlastnosť prináša nasledujúce prospešné účinky (okrem ochorenia intoxikáciou ťažkými kovmi): rozširuje stiahnuté cievy, znižuje zvýšený krvný tlak, znižuje aktivitu voľných radikálov, zvyšuje príjem kyslíka do buniek, odstraňuje toxické ťažké kovy z organizmu, zlepšuje pamäť, odstraňuje bolesť v končatinách, zvyšuje elasticitu ciev, zvyšuje prísun krvi do srdca, mozgu, orgánov a končatín, zvyšuje enzymatickú aktivitu.

 

Mocný antioxidant – karnosin reaguje všeobecne so všetkými reaktívnymi formami kyslíka a tak bráni rozvoju oxidatívneho stresu.

 

Kardiovaskulárne ochorenia – karnosin napomáha zvýšeniu sily sťahov srdcového svalu, zníženiu zvýšeného krvného tlaku, ochrane proti nedostatku kyslíka (hypoxia, ischémia) v tkanivách pri ischemickom ochorení srdca, prevencii oxidácie LDL cholesterolu, a tak rozvoju artériosklerózy.

 

Prevencia glykácie – každú sekundu prebieha v celom organizme proces nazývaný glykácia (glykosylácia), ktorý je považovaný za významný faktor starnutia a pravdepodobne aj zhubných nádorov, vrátane komplikácií spôsobených diabetom. Karnosin tlmí procesy glykácie.
Karnosin omladzuje pokožku – väčšina buniek regeneruje tým spôsobom, že sa rozdelia na dve tzv. dcérsky bunky. Avšak bunky môžu dosiahnuť len určitú hranicu v počte ich delenia – ak túto hranicu dosiahnu, nastáva starnutie. Pri „vložení“ starnúcej bunky do kultúry obohatenej karnosinom série pokusov dokázali nielen zmenu z bunky „starej“ na bunku „mladú“, ale tiež aj zvýšenú schopnosť delenia.

Poruchy potencie – práve z karnosinu si organizmus vytvára oxid nitrátu, ktorého produkcia v penise je predpokladom zahájenia a udržania erekcie.

Starnutie svalov, svalové ochorenia – dodanie karnosinu spôsobuje takmer okamžitú obnovu plnej svalovej energie a zvyšuje silu a vytrvalosť unavených svalov.

 

Karnosin má množstvo vyslovene „omladzujúcich“ prospešných účinkov – až je zaujímavé, ako taká malá molekula môže mať tak obrovský efekt v zmysle omladenia organizmu. Karnosin má vynikajúcu schopnosť omladzovať staré a starnúce bunky a premieňať ich na bunky úplne funkčné, zdravé.

 
 Viac o karnozíne sa dozviete vo videu z relácie Dámsky klub v čase 21:16 v diskusii s pani MUDr. Horákovou - video je tu.

 

Karnozín

 

 

MÁTE OTÁZKY K PRODUKTOM? NAPÍŠTE NÁM!

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies na uľahčenie vášho nakupovania. Ak budete pokračovať v používaní našich služieb, predpokladáme, že súhlasíte s používaním týchto súborov. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.