Karnozín - látka dlhovekosti

Karnozín - látka dlhovekosti

Karnosin je jednou z najefektívnejších látok k spomaleniu starnutia. Výskumy ukazujú, že karnosin zvyšuje maximálnu kapacitu buniek pre delenie, ochraňuje DNA pred oxidáciou, má výrazné antioxidačné účinky, je stabilizátorom membrány a medzibunkovým tlmičom. V minulosti bol karnosin používaný pri liečbe artritídy, žalúdočných vredov, myopatii, poranení pokožky a rán, pre rádiovú ochranu, moduláciu imunity a pre posilnenie vytrvalosti. Obsiahnuté látky produktu CARNOSINE STAR veľmi účinne pomáhajú pri diabetických komplikáciách, pečeňových ochorenich, katarakte, Alzheimerovej chorobe a rakovine. Pomáhajú celkovo zlepšiť zdravotnú pohodu, posilňovať schopnosť svalov, rast vlasov, zlepšovať spánok a sexuálnu aktivitu. Účinok karnosinu zosilňujú iné antioxidanty, ako sú vitamín E, vitamín C a ďalšie doplnky stravy. K ďalším prospešným účinkom karnosinu patria: podpora imunitného systému a potláčanie zápalových procesov, prevencia žalúdočných vredov, výrazná podpora hojenia rán, ochrana proti vplyvom žiarenia, vrátane potláčania príznakov postradiačného syndrómu, prevencia nádorových ochorení.

 

_____________________________________________________________________________________________________
Účinkom látky karnosin je v posledných rokoch venovaná stále väčšia pozornosť, obrovský výskum je vykonávaný v USA, Austrálii, Veľkej Británii, Japonsku, Škandinávii, Rusku a Číne.
________________________________________________________________________________________________________________
Karnosin je 100 % prírodná látka a jeho najvyššia koncentrácia je v kostrových svaloch, srdci, v malom a veľkom mozgu.

  

Viac o karnozíne sa dozviete vo videu z relácie Dámsky klub v čase 21:16 v diskusii s pani MUDr. Horákovou - video je tu

Video Karnozín

 

Napomáha:
- pri antioxidačných procesoch
- pri regenerácii buniek
- proti oxidácii DNA
- zlepšovať spánok a sexuálnu aktivitu
- pri hojení poranení pokožky a rán
- rozširovať maximálnu kapacitu buniek pre delenie.

 

DNA


 

 Niektoré z jeho účinkov:
Chelatotvorný účinok – karnosin má schopnosť chelatovať kovy. Táto vlastnosť prináša nasledujúce prospešné účinky (okrem ochorenia intoxikáciou ťažkými kovmi): rozširuje stiahnuté cievy, znižuje zvýšený krvný tlak, znižuje aktivitu voľných radikálov, zvyšuje príjem kyslíka do buniek, odstraňuje toxické ťažké kovy z organizmu, zlepšuje pamäť, odstraňuje bolesť v končatinách, zvyšuje elasticitu ciev, zvyšuje prísun krvi do srdca, mozgu, orgánov a končatín, zvyšuje enzymatickú aktivitu.

 

Mocný antioxidant – karnosin reaguje všeobecne so všetkými reaktívnymi formami kyslíka a tak bráni rozvoju oxidatívneho stresu.

 

Kardiovaskulárne ochorenia – karnosin napomáha zvýšeniu sily sťahov srdcového svalu, zníženiu zvýšeného krvného tlaku, ochrane proti nedostatku kyslíka (hypoxia, ischémia) v tkanivách pri ischemickom ochorení srdca, prevencii oxidácie LDL cholesterolu, a tak rozvoju artériosklerózy.

 

Prevencia glykácie – každú sekundu prebieha v celom organizme proces nazývaný glykácia (glykosylácia), ktorý je považovaný za významný faktor starnutia a pravdepodobne aj zhubných nádorov, vrátane komplikácií spôsobených diabetom. Karnosin tlmí procesy glykácie.
Karnosin omladzuje pokožku – väčšina buniek regeneruje tým spôsobom, že sa rozdelia na dve tzv. dcérsky bunky. Avšak bunky môžu dosiahnuť len určitú hranicu v počte ich delenia – ak túto hranicu dosiahnu, nastáva starnutie. Pri „vložení“ starnúcej bunky do kultúry obohatenej karnosinom série pokusov dokázali nielen zmenu z bunky „starej“ na bunku „mladú“, ale tiež aj zvýšenú schopnosť delenia.

Poruchy potencie – práve z karnosinu si organizmus vytvára oxid nitrátu, ktorého produkcia v penise je predpokladom zahájenia a udržania erekcie.

Starnutie svalov, svalové ochorenia – dodanie karnosinu spôsobuje takmer okamžitú obnovu plnej svalovej energie a zvyšuje silu a vytrvalosť unavených svalov.

 

Karnosin má množstvo vyslovene „omladzujúcich“ prospešných účinkov – až je zaujímavé, ako taká malá molekula môže mať tak obrovský efekt v zmysle omladenia organizmu. Karnosin má vynikajúcu schopnosť omladzovať staré a starnúce bunky a premieňať ich na bunky úplne funkčné, zdravé.

 

Ako pôsobí karnozín pri diabete? Dozviete sa viac vo videu - zapnite si titulky :)

 

Ako vám pomôže karnozín? Dozviete sa vo videu austrálskej televízie 9 NEWS


 

 

MÁTE OTÁZKY K PRODUKTOM? NAPÍŠTE NÁM!

Kontrolný kód

i
Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie