Chitosan pre zníženie cholesterolu a redukciu hmotnosti

Chitosan pre zníženie cholesterolu a redukciu hmotnosti

CHITOSAN  je polysacharid získavaný zo schránok kôrovcov ako sú krevety, morské raky a kraby. V súčasnosti sa stále viac a viac využíva ako výživový doplnok. Ide o nestráviteľnú látku, ktorá vďaka svojej vlastnosti viazať v hrubom čreve tuky a tým blokovať ich vstrebávanie, znižuje hladinu cholesterolu v krvi. Týmto tiež znižuje vysoký krvný tlak a riziko vzniku srdcovocievnych ochorení. A keďže je to prírodná vláknina, znižuje pocit hladu, zlepšuje funkciu hrubého čreva a tým predchádza vzniku ochorení gastrointestinálneho traktu akým je aj rakovina hrubého čreva.

 

Kvôli jeho schopnosti viazať ťažké kovy, je chitosan využívaný v biomedicíne a ako doplnok výživy pri chudnutí. V medicíne sa uplatňuje pri liečbe obezity, vysokého cholesterolu a Crohnovej chorobe. Taktiež je prospešný pre pacientov na dialýze, ktorí často trpia vysokým cholesterolom, anémiou, stratou sily, chuti do jedla a nespavosťou.

 

 

Chitosan pôsobí ako silný magnet na tuk a iné vysoko kalorické substancie vytvárajúce tuk v zažívacom trakte. Dokáže naviazať tuk až do osemnásobku svojej špecifickej váhy.

 

Pomáha znižovať cholesterol (po piatich týždňoch užívania až o 32%), znižuje riziko kardiovaskulárnych ochorení, znižuje krvný tlak a podporuje rast užitočnej črevnej mikrofĺory. Podporuje taktiež pravidelnú funkciu čriev, najmä vyprádzňovanie, pomáha tráveniu, udržuje črevá v čistote a bráni tak tvorbe divertikulózy hrubého čreva. Upravuje tak hmotnosť človeka a zlepšuje celkový zdravotný stav. Účinnosť možno zvýšiť pridaním vitamínu C.

 

CHITOSAN ponúka každému možnosť dosiahnuť trvalú stratu na váhe a ďalšie zdraviu prospešné účinky. Je bezpečný a účinný pomocník pri znižovaní hmotnosti. Stačí nezabúdať na jeho užívanie s každým tučným jedlom.

 

Jeho výhodou je, že neobsahuje žiadne kalórie! Ak sa rozhodnete chitosan užívať je veľmi dôležité aby ste za deň vypili aspoň 1,5 litra vody.

 

Výživový doplnok s obsahom chitosanu CHITOSAN STAR!!

 

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies na uľahčenie vášho nakupovania. Ak budete pokračovať v používaní našich služieb, predpokladáme, že súhlasíte s používaním týchto súborov. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.