Angelika čínska alebo ženský žen-šeň

Angelika čínska alebo ženský žen-šeň

Angelika čínska býva niekedy označovaná za ženský žen-šen pre svoje výborné účinky pri ženských ťažkostiach ako sú nepravidelná, nedostatočná alebo príliš silná menštruácia. Používa sa na zmiernenie príznakov predmenštruačného syndrómu. Obsahuje fytoestrogény, ktoré napomáhajú obnove hormonálnej rovnováhy organizmu (ich účinky sa podobajú účinkom ženských pohlavných hormónov estrogénov). Angelika čínska pomáha v období menopauzy, kedy dochádza k úbytku tohto pohlavného hormónu. Odstraňuje návaly horúčavy, pomáha proti vysušeniu pošvovej sliznice, obmedzuje rozvoj pošvových kvasinkových infekcií a pôsobí proti ďalším klimakterickým príznakom. Predchádza rozvoju osteoporózy, ktorej zvýšený výskyt býva spájaný s menopauzou. U žien po menopauze pôsobí proti rozvoju nádorových a srdcovo-cievnych chorôb.

 

Ďalšie účinky:

- má vplyv na veľkosť poprsia,

- uľahčuje pôrod, pomáha vypudiť zbytky placenty po pôrode,

- posilnenie krvného obehu, proti vysokému krvnému tlaku, proti zápche, cukrovke, anémii, ochorenia obličiek, pľúcnym chorobám a pre celkové posilnenie lymfatického systému,

- upravuje bolestivé kŕče tráviaceho ústrojenstva,

- pri ťažkostiach s trávením, pri nechutenstve,

- má upokojujúce účinky, pomáha pri predráždenosti, nespavosti a úzkosti,

- stimuluje tvorbu a aktivitu bielych krviniek a podporuje tvorbu gama-interferónu, čím posilňuje imunitný systém.

 

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.