Perilla frutescens - bylinka proti alergickým problémom

Perilla frutescens - proti alergickým problémom

Perilla frutescens - proti alergickým problémom

Účinne napomáha pri:

Bylina veľmi dobre pôsobí pri alergiách, vlhkom chronickom kašli a astme. Obsahové látky Perily ukazujú silný antialergénny účinok. Obsiahnuté látky (napr. Alfa-pinén, apigenin, beta-sitosterol, karyophyllen, myristicin, fenylpropanoid) sa pravdepodobne zapájajú do antialergennych a protizápalových procesov a ukazujú na možnosť využitia v liečbe astmy, sezónnych alergií (podávanie po dobu 3 mesiacov) a chronickej bronchitídy. V menšej klinickej štúdii bol preukázaný významný efekt obsahových látok Perily v utlmení symptómov a vitálnych dýchacích funkcií u pacientov s astmou. Navyše, extrakt z Perily krovitej má priaznivý vlyv pri astme a antialergickej liečbe.

Celkom 9 triterpenických kyselín bolo identifikovaných v listoch Perily krovitej (kyselina ursolová, korosolová, epikorosolová, pomolová, tormentová, hyptedienová, oleanolová, Augustov a epimaslinová), pričom ich kombinácia bola testovaná na myšiach v modeli zápalu ucha a ukázala významný protizápalový účinok. Protizápalový účinok obsahových látok Perily podporujú in vivo anti-neoplastickú aktivitu s inhibíciou karcenogeneze. Podávanie obsahových látok Perily vedie k pozitívnemu efektu na ľudské zdravie prevenciou kardiovaskulárnych chorôb, rakoviny, reumatoidnej artritídy a iných.

Podľa posledných prieskumov má bylina silné antiparazitárne pôsobenie. V ázijských krajinách je pravidelne podávaná k pokrmom ako šalát. V Španielsku sa používa na liečbu pri výskyte parazitov v organizme.

 

Všeobecný popis:

Perila je trvalá bylina rastúca do výšky niekedy až 100 cm. Stonka rastliny je chlpatý, štvorhranný. Listy sú zelené s ružovým nádychom na rube, protistojné, oválne, zoubkaté, 8-12 cm dlhé, 5-9 cm široké so špicatým koncom a dlhým stopkou. Kvety sú drobučké, fialovej, vyrastajú na koncoch vetvičiek a objavujú sa od augusta do septembra. Plodom je asi 2 mm veľký, sivohnedá schizokarp. Semená sú jemná, oválna a tvrdá s rozličnými farbami. Perilla pochádza pôvodom z Číny alebo Indie, kde sa dodnes hojne vyskytuje v nadmorských výškach do 1 200 metrov nad morom. Hlavnými poľnohospodárskymi producentskými krajinami Perilly sú Čína, India, Japonsku, Kórea, Thajsko a ďalšie východoázijské krajiny. Rastlina však môže rásť a znáša mierna pásma Európy a Severnej Ameriky.

 

Používaná časť:

Listy, celá rastlina

 

Spôsob použitia:

je vo forme bylinného čaju samostatne alebo v zmesi. Najúčinnejšia forma je extrakt.

 

Výživový doplnok s obsahom Perily krovitej - 

PERILLYL STAR 

 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie