Cordyceps sinensis

Cordyceps sinensis

Cordyceps sinensis patrí medzi parazitárne huby, ktoré sú v tradičnej čínskej medicíne vysoko cenené pre schopnosť stimulovať obranyschopnosť organizmu proti nádorovým, infekčným a alergickým ochoreniam. Vedecké výskumy potvrdili, že špeciálne polysacharidy získavané z týchto húb majú schopnosť zvyšovať makrocytárnu aktivitu, stimulovať funkcie NK buniek (Natural killer cells) tiež vďaka vysokému obsahu beta glukánov. Okrem toho pomáhajú ovplyvňovať celkovú vitalitu, silu, vytrvalosť a široké využitie našli aj vo vrcholovom športe pre zvýšenie svalovej sily a výkonu.


Cordyceps sinensis (Kordyceps čínsky alebo Húsenica čínska), je výťažok z plodu huby. Plody tohto druhu huby sú v Číne a v ázijskej oblasti používané po dlhú dobu ako liečivo.


Cordyceps sinensis má pozitívny účinok na obehový systém, tonizuje obličky, pôsobí proti bronchiálnej astme, zlepšuje funkciu pečeňových buniek a chráni ich pred poškodením. Dlhodobo mierne rozširuje krvné cievy, čo značne zlepšuje zásobenie srdcového svalu a iných orgánov krvou, a to zasa zabraňuje tvorbe krvných zrazenín a slúži ako prevencia vážnych ochorení ako je infarkt myokardu, ischemická choroba srdca, stenokardia (bolesti na hrudi), mŕtvica, choroby pečene, ľadvín, pľúc atď., má antioxidačný účinok, zvyšuje odolnosť organizmu ku kyslíkovému deficitu, zvyšuje produktivitu práce, znižuje hladinu tukov v krvi, odstraňuje tupú bolesť v nohách a v krížovej oblasti, zabraňuje polúciám a častej inkontinencii, veľmi pozitívne pôsobí na choroby vylučovacích a pohlavných orgánov, ako napr. cystitída, glomerulonefritída, endometrióza atď. (zápal močového mechúra bakteriálneho pôvodu, zápalové ochorenie ľadvín, výskyt ložísk v podobe cýst na sliznici maternice).

 

 

 

Použitie huby Cordyceps je multispektrálne:

1. Choroby dýchacích orgánov: bronchitída, pneumónia, bronchiálna astma, emfyzém pľúc, tuberkulóza ...
2. Srdcovo-cievne ochorenia, patrí sem i ischémická choroba srdca, stenokardia, ateroskleróza, infarkt myokardu
3. Choroby močopohlavných orgánov, teda cystitída, pyelonefritída, glomerulonefritída, enuréza, salpingooforitída, endometritída adenokritída, kolpitída a iné.
4. Odporúča sa pri slabosti: potenie, bolesti v oblasti drieku, polúciách (mimovoľný výron semena)
5. Ochorenie pečene, patrí sem i hepatitída a ccirhóza pečene
6. Choroby krvi: trombocytopenická purpura (Verlhofova choroba), ktorej základnými symptómami sú mnohé krvné výrony pod kožu, krvácanie zo slizničných obalov a druhotná anémia, ale tiež leukózy pri stabilizácii procesu a odvrátenie prechodu ochorenia do zhubného štádia
7. Autoimúnne ochorenia, patrí sem i reumatizmus
8. Hypoimúnne stavy, tzn. ochorenia dýchacích ciest, chrípka atď.
9. Zhubné novotvary rôznych orgánov, dokonca aj v neskorších štádiách ochorenia, keď bola uskutočnená chemoterapia a rádioterapia
10. Na dezintoxikáciu organizmu pri rozličných situáciách, teda aj pri akútnych a chronických otravách, masívnej medikamentálnej liečbe, pri pobyte v rádioaktívnej zóne atď.
11. Predčasné starnutie, vädnutie kože
12. Pri zvýšených fyzických záťažiach (zvýšená schopnosť odolávať únave) patria sem aj silové druhy športu.

13. Pri akýchkoľvek stresových situáciách.

 

 

Spektrum pôsobenia tohto divu prírody je neobyčajne široké:

1. Ako vysoko efektívny prostriedok pre imunologickú reguláciu môže nielen posilniť imunitu, ale aj v racionálnej miere znížiť nadbytok imúnneho stavu niektorých ľudí.
2. Je ideálnym prostriedkom pre ľudí fyzicky slabých so zníženou imunitou, pre tých, ktorí sa rýchlo unavia, obézne osoby a ľudí s rakovinovými ochoreniami.
3. Má účinky ako antibiotikum. Má baktériostatické účinky proti niekoľkým desiatkam patogénnych baktérií vrátane pneumokokov, streptokokov a zlatého stafylokoku.
4. Protizápalové účinky. Účinok Cordycepsu je vyšší ako u hydrokortizonu.
5. Rozširuje krvné cievy, zvyšuje krvné zásobovanie srdca a pľúc. Vďaka tomu, že v žiaducej miere zvyšuje prietok krvi v koronárnej artérii môže predísť vzniku trombu, reguluje v krvi počet trombocytov, podporuje rozpúšťanie trombov, reguluje rovnováhu kalcia a fosforu v krvi, v prijateľnom stupni rozširuje cievy.
6. Znižuje množstvo lipidov a cholesterolu v krvi, spôsobuje uspokojenie, zvyšuje schopnosť buniek sa okysličiť.
7. Má schopnosť regulovať energiu JIN a JANG a dosiahnuť ich rovnováhu v našom organizme.
8. Má veľkú adaptogénnu schopnosť.
9. Pomáha ničiť tuberkulózny bacil a iné pľúcne choroby.
10. Reguluje imunitu, zvyšuje schopnosť nášho organizmu postaviť sa na odpor rôznym ochoreniam.
11. Znižuje nadmerné zvýšenie imunity a odstraňuje jeho poruchy na genetickej úrovni pri autoimúnnych ochoreniach, takých, ako je sklerodermia, ružienka, reumatická artritída a reumatizmus, vďaka normalizácii činnosti orgánov zodpovedajúcich za imunitu má protizápalové účinky, čo sa týka sily pôsobenia, je porovnateľný s účinkami nesteroidných hormónov (napríklad s hydrokortizónom).
12. Zvyšuje schopnosť nášho organizmu prispôsobiť sa nedostatku kyslíka, toxickým látkam, veľkým fyzickým záťažiam, má antioxidačné účinky, aktívne odstraňuje z organizmu toxické látky, sem patria aj produkty metabolizmu liekov.
13. Má antikancerogénne účinky, stimuluje aktivitu leukocytov a obnovuje v krvi ich hladinu, zmierňuje vedľajšie účinky rádio a chemoterapie.
14. Reguluje činnosť pečene, obličiek a pľúc zlepšuje látkovú výmenu v tkanivách všetkých orgánov.

15. Jedným z najviac užitočných vecí, ktoré Cordyceps ponúka, je prostý akt okysličenia. Huba rozšíri dýchacie cesty v pľúcach, čo privedie viac kyslíka do krvi. Týmto spôsobom dostane každá bunka v tele viac kyslíka, čo vedie k lepšej funkcii bunky a dosiahnutiu vyššej energetickej hladiny.
16. Má omladzujúce účinky.
Dôležité si je uvedomiť, že rozprávame o možnostiach, ktoré ponúka „Tradičná čínska medicína", kde sa podpornou liečbou - pomocou výťažkou zo špecifických nutričných húb (Reishi, Cordyceps, Maitake a Shiitake) dajú dosiahnuť veľmi priaznivé výsledky pre organizmus s možnosťou si tak predĺžiť aktívny život.

 

 

 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie