Ako si pripraviť prírodný repelent?

Viete prečo neodporúčame syntetické repelenty?


Syntetické repelentné prípravky obsahujú látky DEET (dietyl-toluamid) alebo pikaridin (KBR 3023). Dlhodobé vystavenie organizmu týmto látkam, v kombinácii s inými bežne používanými chemikáliami, insekticídmi, pesticídmi, môže poškodiť pečeň, obličky, činnosť centrálneho nervového systému, spôsobiť nespavosť, zmeny nálady a ovplyvňovať kognitívne funkcie mozgu. Repelenty s obsahom DEET inhibujú aktivitu enzýmu acetylcholínesterázy (AChE). Je to enzým, ktorý sa nachádza v nervovom tkanive, svaloch, červených krvinkách a sa podieľa na ukončovaní prenosu signálov medzi jednotlivými nervovými bunkami. Ak by tento enzým nefungoval, organizmus by bol v kŕči, došlo by k nervovo-svalovej paralýze, a k smrti udusením, pretože by boli v kŕči aj dýchacie svaly.

Preto sme sa rozhodli ponúknuť vám zdravú prírodnú alternatívu k syntetickým repelentom zo 100% prírodných éterických olejov Saloos. Nižšie uvedené éterické oleje odpudzujú hmyz i kliešte.

 

Suroviny na prírodný repelent: - kvetinová pleťová voda Levanduľa Saloos 50 ml

- 100% prírodný éterický olej Saloos: levanduľa 5 kvapiek, balenie obsahuje 10 ml, cena 5,20 eur 
- 100% prírodný éterický olej Saloos: klinček 3 kvapky, balenie obsahuje 10 ml, cena 2,80 eur
- 100% prírodný éterický olej Saloos: eucalyptus 10 - 15 kvapiek, balenie obsahuje 10 ml, cena 2,80 eur
- 100% prírodný éterický olej Saloos: citronela 7-10 kvapiek, balenie obsahuje 10 ml, cena 2,60 eur


Postup: do kvetinovej pleťovej vody pridáme vyššie uvedené 100% éterické oleje, premiešame a repelent je hotový :)


V prípade, že by ste chceli získať repelent v olejovej konzistencii, využite prosím miesto kvetinovej pleťovej vody jojobový olej Saloos alebo argánový olej. Týmto repelentom je vhodné potrieť členky, zápästia, prípadne vrchnú časť odevu. 

 

Náš tip: je možné použiť aj pre domácich miláčikov..

 

Overené repelentné kombinácie aj pre tehotné a deti

50ml kvetinovej pleťovej vody Levanduľa Saloos +10 kvapiek EO CITRÓNOVÁ TRÁVA + 10 kvapiek EO LEVANDUĽA + 10 kvapiek EO CÉDER

 

Pri deťoch mladších ako 3 roky odporúčame radšej aplikovať na oblečenie, kočík, povlečenie, alebo priamo do práčky, prípadne zvýšiť riedenie EO na polovicu.

 

Tip z Austrálie: Z krajiny plnej pavúkov a kliešťov prichádza tip na posilnenie odpudivého účinku pred týmto hmyzom vnútorným užívaním vitamínov skupiny B.

 

Vyššie uvedené éterické oleje dostanete na vyžiadanie u nás. Informujte sa e-mailom: obchod@zdravienamieru.sk alebo telefonicky na čísle 0903163934.

Čo spraviť, ak vás už uštipol kliešť? Zvonku odporúčame zdezinfikovať pomocou Effective Star Medium, kliešťa vybrať - ako na to? Dozviete sa vo videu - https://www.youtube.com/watch?v=gOOCe_UoQWA . Vnútorne odporúčame preventívne užívať výživový doplnok Chlamynyl Star

 

 

Rýchly kontakt

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies na uľahčenie vášho nakupovania. Ak budete pokračovať v používaní našich služieb, predpokladáme, že súhlasíte s používaním týchto súborov. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.