Výživový doplnok OSTEO STAR Starlife doplnok vápnika, horčíka a vitamínu D

Výživový doplnok OSTEO STAR Starlife doplnok vápnika, horčíka a vitamínu D

NEDOSTUPNÉ

Výživový doplnok vápnika, horčíka, vitamínu D.

90 €

Výrobca: Starlife

OSTEO STAR

 

OSTEO STAR dodáva organizmu potrebnú dennú dávku vápnika, horčíka, vitamínu C a vitamínu D v plne ionizovanej koloidnej forme. Zložky prípravku sú súčasťou kostných štruktúr, ale tiež celej rady metabolických pochodov, ktorých sa zúčastní ako súčasť enzýmov. Pôsobí priaznivo na stabilizáciu bunečných membrán. OSTEO STAR pomáha zabezpečovať dostatočný prísun potrebných živín.

 

Vápnik (Calcium) je jedným z hlavných vnútrobunkových prvkov, ktorý reguluje proces prenikania výživných látok bunečnými membránami a zásobuje svaly energiou. Je základným stavebným prvkom kostí a podieľa sa na rade enzymatických reakcií. Jeho najlepšia forma pre vstrebateľnosť v organizme (až 90 %) je laktát.


Vápnik napomáha normálnej zrážanlivosti krvi, podporuje normálny energetický metabolizmus, činnosť svalov, funkciu nervových prenosov, funkcie tráviacich enzýmov a stav kostí a zubov. Podieľa sa na procese delenia a špecializácie buniek.

 

Horčík (Magnesium) je ďalším dôležitým vnútrobunkovým iontom v tele, ktorého pri dnešnom spôsobe života je potrebné vyššie množstvo a u ktorého sa zhoršilo „prirodzené“ vstrebávanie. Prináša uvoľnenosť tkanív pri napätí, je nevyhnutný pre normálnu činnosť nervov a svalov a podporuje vstrebávanie vápnika v tele. Väčšina zdrojov horčíka (hydroxid či oxid) sa veľmi zle vstrebáva, len z 20 %. Najlepšia vstrebateľnosť je vo forme glukonátu, až 90 % (čo je až osemnásobok oproti citrátu alebo dvojnásobok oproti karbonátu).


Horčík sa podieľa na znížení miery únavy a vyčerpania. Podporuje elektrolytickú rovnováhu a normálny energetický metabolizmus, činnosť nervovej sústavy, činnosť svalov, syntézu bielkovín, psychickú činnosť, normálny stav kostí a zubov. Prispieva k procesu delenia buniek.

 

Výživový doplnok OSTEO STAR  je určený najmä:
- všetkým osobám starším ako 45 rokov,
- ženám počas menopauzy a po nej,
- osobám málo fyzicky aktívnym (nešportujúcim),
- chorým osobám dlhodobo ležiacim na lôžku.

 

Výživové doplnky STARLIFE získali certifikát kvality - Správna výrobná prax

GMP

Balenie: : 1000 ml
Upozornenie:: Nevhodné pre deti do 3 rokov. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Uchovávajte mimo dosahu a dohľadu malých detí. Skladujte a po otvorení uchovávajte na suchom a tmavom mieste. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Minimálna trvanlivosť: do dátumu uvedeného údajom EXP na hornej strane obalu
Doporučené dávkovanie:: 2× 15 ml denne, deti 15 ml denne.
Zloženie:: Zloženie (30 ml): Čistená voda, vápnik (mliečnan vápenatý) 266,7 mg (33,3 % RVH*); horčík (glukónan horečnatý) 123,9 mg (33 % RVH*); Vitis vinifera (vinič hroznorodý, koncentrovaná šťava z plodu); Maqui (koncentrovaná šťava z plodu); Arónia (koncentrovaná šťava z plodu); Vaccinium macrocarpon (brusnica veľkoplodá, cranberry, koncentrovaná šťava z plodu); regulátor kyslosti: kyselina citrónová; fruktóza; malinová aróma; konzervačná látka: sorban draselný; zahusťovadlo: Xanthan Gum; Vaccinium myrtillus (brusnica čučoriedková prášok); vitamín C (kyselina L-askorbová) 15 mg; sladidlo: sukralóza, vitamín D (cholekalciferol) 5 µg (100 % RVH*). RVH* = Referenčné výživové hodnoty denného príjmu vitamínov a minerálnych látok. V záujme rýchlejšej orientácie v množstve aktívnych látok je u extraktov uvedené ich skutočné (pôvodné) množstvo.
Výrobca:: Starlife

Nový komentár

* (Povinné)

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.