HEMOFÍLIA

 

Hemofília je dedičná chorobná kvácavosť.

 

Narušenie krvnej cievy a opuch malého množstva krvi sa prejavuje krvnou podliatinou. Proces zvaný hemostáza (zrážanie krvi - koagulácia) spôsobí utesnenie vzniknutého otvoru v cieve zrazeninou. U ľudí trpiacich hemofíliou sa krv normálne nezráža, pretože jeden alebo i viac proteínov, ktoré pôsobia na tvorbu krvnej zrazeniny a uzavretie vzniknutého otvoru neúčinkuje, je ho nedostatok alebo úplne chýba.

 

Hemofília môže mať priebeh mierny i ťažký, v závislosti na miere narušenia faktorov krvnej zrážanlivosti u postihnutého jedinca. V ťažkých prípadoch môže byť samovoľné krvácanie dôvodom na podanie infúzie alebo aplikáciám koncentrátov zrážacích faktorov. Pre hemofilikov je nebezpečnejšie vnútorné krvácanie. Vnútorným krvácaním môžu byť postihnuté kĺby, svaly i ďalšie mäkké tkanivá. Vnútorným krvácaním môže dojsť i k upchatiu dýchacích ciest alebo poškodeniu mozgu či iných životne dôležitých orgánov. Ľudia s miernou formou hemofílie obvykle nie sú ohrození samovoľným krvácaním.

 

Príčiny chorobnej krvácavosti - hemofílie:

- dedičnosť.

 

Pomoc pri hemofílii:

- strava bohatá na vitamín K,

- pozornosť voči varovným príznakom vnútorného krvácania - bolesti kĺbov alebo svalov, svrbenie alebo pocit tepla, stiesnenosti alebo stuhlosti v postihnutej oblasti, nadmerné opuchy či podliatiny, bolesti hlavy, ospalosť.

 

  

 

Výživový doplnok MULTI STAR pre doplnenie vitamínov a minerálov 1000ml

Cena:  60,20 €
Komplexný výživový doplnok mikroživín s 92% vstrebateľnosťou! Pozor balenie obsahuje 500 ml!!!
 

Doplnok výživy COENZYSTAR Q10 pre zdravé srdce a srdcovo-cievny systém 60 tbl

Cena:  28 €
Unikátny až 99,97% koenzým Q10!!
 

Výživový doplnok OSTEO STAR Starlife doplnok vápnika, horčíka a vitamínu D

Cena:  75,60 €
Výživový doplnok vápnika, horčíka, vitamínu D.
 

Staňte sa našim fanúšikom na Facebooku!

 

PREČO UŽÍVAŤ VÝŽIVOVÉ DOPLNKY STARLIFE?